top of page

Prodej továrny

Cena u makléře

Mikulášovice 478

REZERVACE

60

Matterport.jpg

Popis

Nabízím prodej zajímavého objektu, bývalou továrnu na výrobu nožů, kterou založil v Mikulášovicích, tehdy v Nixdorfu, v roce 1870 Franz Frenzel. Bývalá továrna nabízí spousty možností jejího dalšího využití: ateliéry, skladovací a výrobních prostory, dílny, autoservis, také se nabízí možnost pro výstavbu bytů či pro pobytové centrum, domov pro seniory, zázemí stavební firmy, prostory pro skladování, kanceláře.
Zkoulaudováno jako výroba a sklady, souhlasí s uzemním plánem. Předběžný souhlas obce s možnou výstavbou bytů. Stav nosných konstrukcí bez závad. Nemovitost je také bez právních vad a zástav. Není památkově chráněno. Většina příček na pravém křídle nenosných - možnost prakticky zcela otevřeného prostoru. K dispozici výtahová šachta se zachovanou původní technologií pohonu.
V roce 2007 byla ze 2/4 nově udělána střešní krytina, v roce 2020 nová střešní krytina na cca 1/4, zbytek po opravě, nová vlastní studna, septik, přípojky inženýrských sítí, příprava nové kanalizace, plyn na hranici pozemku, tovární komín po kompletní sanaci. Celkové investice cca 1.400.000,- Kč.
Vhodné po úpravách k pronájmu např.-jako autodílna s 2 vjezdy, cca 300 m2, sklady 1.200 m2, výrobní prostory, dílny cca 300 m2 .V okolí je kompletní občanská vybavenost, výborná dopravní dostupnost, vlaková zastávka cca 1 km, hranice s Německem cca 3km, Drážďany cca 55km. V okolí jsou sjezdovky, přírodní koupaliště Mikulášovice, rozhledny, muzeum a další.
Mikulášovice jsou město v okrese Děčín v západní části Šluknovského výběžku táhnoucí se podél Mikulášovického potoka v délce téměř sedmi kilometrů. Své největší slávy dosáhly Mikulášovice před první světovou válkou, kdy byly s necelými osmi tisíci obyvateli největší vesnicí Rakousko-Uherska. Na město byly povýšeny roku 1916. Mikulášovice jsou známé především tradičním textilním a nožířským průmyslem.
Výpis pozemků na prodej, celková výměra všech pozemku včetně zastavěných je 1.735m2.
st.635, st.636, 1224/1, 1224/2, 1225, 1229/2.

https://www.noze-cz.cz/virtualni-museum/mikulasovice-nixdorf/frenzel-franz/

Iveta Jakubíková

Realitní makléř

Osobní

Email

Telefon

608 263 732

Celková cena

Cena u makléře

Druh objektu

Prodej továrny

Stav objektu

Nutná rekonstrukce

Vlastnictví

Osobní

Sklep

Garáž

Umístění objektu

Klidná část obce

Voda

Studna, obecní řad

Podlaží

2

Topení

Plocha zastavěná

1 717 m²

Užitná plocha

Plocha pozemku

1 735 m²

Podlahová plocha

Odpad

Elektřina

Komunikace

Zpevněná

Energetická náročnost

Video prezentace

Máte zájem o nemovitost?

Kontaktujte mě

Děkuji, co nejdříve se Vám ozvu.

bottom of page